Що таке НМТ і для чого він потрібний?Основні зміни НМТ-2025
Ispyt
Якщо ви випускник, викладач або один (-на) із батьків випускників і потонули в купі запитань, нововведень та нюансів щодо НМТ-2025 — тоді ця сторінка для вас. Ми всією командою Ispyt зібрали актуальну інформацію та на найпоширені запитання з нашого 5-річного досвіду викладання.
Національний мультипредметний тест (НМТ) — це обов’язковий іспит для вступу до закладів вищої освіти в Україні, який замінив ЗНО у відповідь на нові реалії. Цей формат введений як швидка й ефективна альтернатива для проведення вступних випробувань під час війни, забезпечуючи доступність і прозорість оцінювання.
НМТ дозволяє скласти кілька предметів в один день, що значно зменшує організаційне навантаження та дає змогу абітурієнтам зосередитися на ключових дисциплінах. Формат тесту поєднує онлайн-технології та контроль у спеціально підготовлених пунктах тестування — це компроміс між гнучкістю й безпекою, який адаптовано до умов війни.
https://ispyt.com/vse-pro-nmt?utm_source=gl&utm_medium=search&utm_campaign=info&utm_content=vse-pro-nmt&utm_term=%D0%BD%D0%BC%D1%82%202025&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAr7C6BhDRARIsAOUKifiYMV68wGKD16nk-RPKuCUwons2ZPas7SQ1xSiop28GFhs8PeZ7WzEaAr_gEALw_wcB
У НМТ-2025 додадуть завдання з третьої теми, яка стосується періоду Русі-України (Київської держави).
НМТ-2025 з історії України доповнять завданням із 3-ї теми, яка охоплює період Руси-України (Київська держава).
Однак якщо додається лише ця тема, то викликає питання щодо послідовності.
Якщо вводити 3-тю тему, то логічно було б включити і 4-ту (Галицько-Волинська держава, Монгольська навала), а також 5-ту (Литовсько-Руська держава, Кримське ханство), оскільки ці події є прямим продовженням історії Русі. Вивчати лише один період без наступних етапів розвитку виглядає непослідовно.
Чекаємо офіційний коментар від УЦОЯО, щоб зрозуміти, скільки тем насправді буде включено до тестування.
Зміст сертифікаційної роботи визначається на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з хімії для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти (затверджено Міністерством освіти і науки України, наказ від 01.10.2014 р. № 1121).
Загальна кількість завдань сертифікаційної роботи – 54.
На виконання сертифікаційної роботи відведено 150 хвилин.
Сертифікаційна робота з хімії складається із завдань чотирьох форм:
1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді (1–36). До кожного завдання подано чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.
2. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (37–42). До кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити логічні пари). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.
3. Завдання на встановлення правильної послідовності (43, 44). До кожного завдання подано перелік дій (понять, формул, характеристик тощо), позначених буквами, які потрібно розташувати у правильній послідовності, де перша дія (поняття, формула, характеристика) має відповідати цифрі 1, друга – цифрі 2, третя – цифрі 3, четверта – цифрі 4. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Г) у таблиці бланка відповідей А.
4. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (45–54). Під час виконання цих завдань потрібно вписати отриманий числовий результат тієї розмірності, яка вказана в умові завдання, до бланка відповідей.
Схеми оцінювання завдань сертифікаційної роботи з хімії:
1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
2. Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
3. Завдання на встановлення правильної послідовності оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.
4. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (48, 49) є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2. Завдання 45–47, 50–54 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано. Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з хімії, – 86.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Для уникнення спаму всі коментарі публікуються після схвалення модератором!
Дякую за Ваші відгуки та пропозиції!